ЯК МІНІМІЗУВАТИ «ВІДСТАВАННЯ В ЧАСІ»

Синдром зміни часового поясу, або «джетлаг» як більш відомий, є проблемою з якою багато бізнесменів стикаються на постійній основі. При неправильному регулюванні процесу це може бути серйозною перешкодою для рівня продуктивності у дорозі.

 

Коли мова йде про міжнародні ділові подорожі, важливо надати собі всі переваги, щоб забезпечити максимальну продуктивність. Незалежно від того, чи є ви подорожувачем або корпоративним мандрівником, рекомендуємо дотримуватись та поділитися цими порадами та рекомендаціями для міжнародних мандрівників, щоб підготуватися та мати змогу управляти «джетлагом».

 

З наукової точки зору, «джетлаг» викликаний порушенням «циркадних ритмів», які діють на 24-годинних циклах і включають фізичні, психічні та поведінкові зміни в нашому тілі. Подорож через різні часові зони вимагає коригування цих ритмів і може призвести до втоми, розладу шлунка, втрати концентрації та інше.

 

Поки ми шукаємо ліки від «джетлагу», тревел експерти та лікарі дослідили шляхи як мінімізувати вплив «джетлагу» на здоровья, котрий може трапитись на буль-якій стадії вашої подорожі.

До вашого відльоту…

Виберіть рейси, які прибувають у другій половині дня

Післяобідній або раннього вечора прибуття є простим способом зменшення впливу «джетлагу». Таким чином можна швидко пристосуватися до мысцевого часу та уникнути коротких сноведінь . Якщо післяобідній приліт є неможливим, спробуйте подрімати вдень до 45 хвилин або менше. Це гарантує, що адаптація до нового часового поясу відбудеться швидше, і ви будете уважним  і продуктивним у відрядженні.

 

West is best, East is a beast

Подорож на схід вносить набагато більшу диструктиву в наш біологічний годинник, ніж подорож на захід, оскільки для «циркадних ритмів» дається менше часу в день, щоб пристосуватися до нового часового поясу. Якщо можливо, спробуйте обрати західний маршрут, оскільки додаткові години дня нададуть вашому тілу потрібний час для адаптації. Якщо політ на схід неминучий, передбачте приблизно півтора дня на відновлення у новому часовому поясі. Пам’ятайте про це під час планування важливих зустрічей або подій!

 

Додайте зупинки

Хоча це іноді неможливо для бізнес подорожуючих з обмеженим графіком, додавання зупинки принаймні 24-х годин на дальніх рейсах може бути корисним для адаплатції у новому часовому поясі і зниження «джетлагу». Будьте стратегічними і заплануйте зупинку в місті, де Ви маєте клієнтів або ділових партнерів для відвідування.

 

Під час польоту…

Координація часу сну

Використовуйте спальні маски та шумопоглинаючі беруші для того, щоб забезпечити сон за місцем призначення, навіть якщо це відбувається вдень. Якщо ви намагаєтеся уникнути сну за межами часового поясу до якого пристосовуєтеся, спробуйте медитацію кожні дві години протягом 30-60 хвилин, поки не будете синхронізовані.

 

Оберіть місце з ліжком у літаку

Повністю відкидне крісло – це бізнес і першокласна розкіш, що стає сьогодні стандартним у авіалініях. Це пояснюється тим, що горизонтальне положення тіла під час сну відіграє важливу роль у полегшенні глибокого сну і мінімізації «джетлагу». Якщо сісце у бізнес класі не є здійсненним варіантом з будь-якої причини, вибирайте альтернативу – преміум економ клас, де це є можливо. Преміум економ, як правило, надасть вам більш комфортне крісло для сидіння, яке підходить для сну, ширшого та додаткового місця для ніг, не перевищуючи бюджету на подорож.

 

Обмежте час за екраном

По можливості скоротіть час використанням телефону або ноутбуку. Було виявлено, що поширення синього світла з таких пристроїв може перервати «циркадний ритм» і секрецію мелатоніну, що призводить до відсутності якісного сну. Активація функції «Нічний режим», що використовується на більшості пристроїв, також може допомогти вам у збереженні «біологічного годинника» тіла шляхом затемнення та підвищення яскравості світла, коли місцеве оточення темне.

 

Уникайте кофеїну та алкоголю

Повітря салону літака дуже зневоднюється, тому намагайтеся уникати кофеїну та алкогольних напоїв у польоті. Атмосферний тиск також прискорює вплив алкоголю (один в літаку еквівалентний двом на землі), мабуть останнє, що вам потрібно додати до вашого «джетлагу», так це похмілля. Ми рекомендуємо зберігати воду в пляшці і періодично пити протягом польоту. Це спонукатиме вас вставати і розминати ноги, коли прийде час для відвідання туалету.

 

Тільки легкі страви

Деякі мандрівники вважають за краще швидко їхати, щоб зменшити наслідки «джетлагу». Якщо це не варіант для вас, обирайте фрукти та овочі або легкі, теплі страви, які легко засвоюються. Мета цього полягає в мінімізації потенціалу дискомфорту і втоми, тому ви приїжджаєте бадьорим та готовим до важливих справ.

 

По приїзду…

Вийдіть на прогулянку

Чим раніше ви зможете потрапити під природнє світло, тим швидше ваш біологічний годинник зможе пристосуватися до нового часового поясу. Це пояснюється тим, що наші «циркадні ритми» контролюються світлом і темрявою.

Збільште рівень мелатоніну

Мелатонін є природним секретом гормону, який контролює наш біологічний годинник, сприяючи сну. Вживання їжі з високим вмістом триптофану, таких як молочні продукти, червоне м’ясо, риба і арахіс, може допомогти стимулювати мелатонін. Мелатонінові добавки можна також придбати в магазинах здорової їжі і краще всього приймати їх за одну годину до сну.

 

Притрумуйтесь регулярних тренувань

Фізичні вправи допомагають підвищити температуру тіла, що відіграє важливу роль у відновленні циркадного ритму. Спробуйте позайматися на вулиці при гарній сонячній погоді і це прискорить процес.

 

Оригінал статті за посиланням