Ілюзія польоту: поради для тих, хто боїться літати

Зараз досить часто можна почути фразу “я боюся літати літаком”. Незважаючи на те, що статистика впевнено доводить: літак – найбезпечніший вид транспорту.

Насправді, в тому, що ви боїтеся літати, нічого страшного немає. Проте з цим потрібно однозначно боротися, адже паніка і неконтрольоване поведінка може стати серйозною проблемою і неабияк зіпсувати подорож.


Ми підготували кілька порад для тих, хто боїться літати:


Як вести себе в літаку – порада № 1

Люди, які бояться літати, повинні чітко уявляти, в якій частині літака краще сісти. Якщо ви боїтеся висоти, то не сідайте поруч з ілюмінатором.

Якщо ви боїтеся турбулентності, не сідайте в кінці літака, там трясе найбільше. Якщо ви страждаєте на клаустрофобію (страх замкнутого простору), ваше місце має бути поруч з аварійним виходом або, якщо воно зайняте – біля проходу. Вибрати собі місце можна при on-line реєстрації або попросити на стійці реєстрації вже безпосередньо в аеропорту.


Як вести себе в літаку – порада № 2

Подбайте про одяг, вона повинна бути зручною. Це допоможе вам відчувати себе як вдома і, відповідно, розслабитися. Особливо якщо вам доведеться провести в небі кілька годин. Не треба соромитися переодягатися на час польоту. Візьміть з собою улюблені домашні тапочки, попросіть у стюардеси принести вам ковдру і подушку (звичайно, якщо будете летіти не лоу-костом) – і побачите, в теплі і комфорті ви відразу заспокоїтеся.


Як вести себе в літаку – порада № 3

Для тих, хто боїться літати, маленький банальний рада – користуватися льодяниками. Певною мірою вони вас відвернуть, а також смачна забава перешкоджає заколисування і закладеності у вухах. Також у таких випадках допоможе жувальна гумка. Якщо вона буде фруктова або з улюбленим смаком – ідеально. Вчені пояснюють цей факт тим, що доросла людина, перебуваючи в стані стресу, підсвідомо прагне повернутися у щасливі та безтурботні моменти дитинства. Процеси жування допомагають йому в цьому.


Як вести себе в літаку – порада № 4

Для тих, хто боїться літати, один з кращих способів розслабитися – глибоке дихання. Такою методикою користувалися ще стародавні йоги. З її допомогою вони досягали стану умиротворення. Тому практикуйте її і забудьте про всі свої страхи. Постарайтеся глибоко вдихнути животом, а потім повільно видихайте через рот (видих повинен бути вдвічі довше, ніж вдих). Таке глибоке, уповільнене дихання запускає в дію реакцію релаксації, а за нею йде ціла ланцюжок змін в організмі: сповільнюється серцевий ритм, до кінцівок прибуває кров і розслабляються м’язи.

Також спробуйте зробити так: зосередьтеся на диханні, закрийте очі і уявіть, як з видихом вас залишає напруга і занепокоєння. Намалюйте в своїй уяві, як негативні думки у вигляді потічка випливають з повітрям, що видихається.


Як вести себе в літаку – порада № 5

У політ візьміть з собою м’яку іграшку або приємну на дотик річ, щоб у ваших руках завжди було щось приємне і об’ємне. Адже на кінцівках знаходяться багато нервових закінчень. Коли ваші руки зайняті чимось, це відволікає мозок. І вам зовсім немає часу думати про погане. Особливо ця порада стане в нагоді тим, хто літає з дітьми.


Як вести себе в літаку – порада № 6

Під час польоту і коли злітаєте, частіше дивіться у вікно. Адже так ви бачите, що піднімаєтеся в небо, обстановка за бортом – стабільна. Так у вас є можливість контролювати ситуацію. А коли людина відчуває себе господарем подій, коли він має контроль, відповідно і відчуває себе впевнено. Тоді зникає страх і паніка.

Нарешті, найголовніша порада для тих, хто боїться літати – налаштуйтеся на позитивну хвилю і забудьте про існування слова “паніка”. Адже прекрасний вид землі зверху, коли поруч пропливають хмари, цілком здатний конкурувати зі страхом і переживаннями.


Приємного польоту!